Cephe Giydirme

Cephe Giydirme; Binalar da giydirme cephe kullanımıyla beraber binaların iç kısıma verdiği gün ışığıyla beraber daha fazla nüfuz etmesi bir avantajdır. Son yıllarda sıkça tercih edilen giydirme cephe ekonomik olarak daha az maliyetli ve görsel olarak son derece avantajlıdır. Giydirme cephenin binaya kattığı hava ve kalite ile birlikte dışarıdan bakıldığında daha dikkat çekici, gün ışığını içeriye daha fazla veren bir yapı olması bakımından en çok tercih edilenler arasında.

 

Giydirme cephe binaların dış yüzeyinde kullanılmasıyla birlikte genel olarak iş hanı, plaza ve daha modern yapı mimarisinde sıklıkla karşınıza çıkabilir. Bunlara ek olarak özellikle banka binalarında tercih edilen bir sistemdir.

Cephe Giydirme tercih edilmesinde bir çok faktör yer alır. Dış etkenlerden minimum zarar almasıyla birlikte binaya bir estetiklik sunar. Bina yapımında ki bazı şekil hataları ve bozuklukları giydirme cephe yardımıyla kamufle edilebilmesi de kullanıcılar için çok büyük bir avantaj haline geliyor.

Cephe Giydirme oluşumları ve kendi içlerinde ki kullanım, üretim farklılıkları dolayısıyla birkaç gruba ayrılır. Bunlar;

*Klasik Giydirme c-Cepheleri

*Silikon Fugalı Silikon Cepheler

*Strüktürel Silikon Cepheler

*Soğuk – Sıcak Giydirme Cepheler

Giydirme cepheler günümüzde fiyat – performans açısından en verimli cephe olarak karşımıza çıkmaktadır. Sunduğu görsellik ve binanın duruşuna kattığı kaliteyle beraber ‘En İyisi’ olmak isteyenlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.