Araç Giydirme

Araç Giydirme; Gelişen ve değişen dünya ile beraber trendler de yeniden oluşmaya başladı. Özellikle marketing sistemi yerini gazete kupürlerinden dijital ve daha büyük kitlelere ulaşma hedefli yeni stratejilere bıraktı. Markanızı büyütmek, daha büyük kitlelere ulaşarak web sitenize trafik çekmek veya tanıtımınızı yayımlamak için ‘Araç Giydirme’ en çok tercih edilen marketing sistemlerinden bir tanesidir.

Araç Giydirme kısaca reklam amaçlı olarak taşıtların dış tarafının özel bir malzeme ile kaplanarak insanlara markanızın reklamını yapma olanağını tanır.

Özellikle İstanbul gibi büyük şehirler de bir gün içerisinde milyonlara yakın insanın toplu taşıma ve trafik ağını kullandığını düşünürsek kısa yoldan onlara en kolay ulaşabileceğiniz reklam türü kesinlikle Araç Giydirme diyebiliriz. Dijital ve diğer türlü reklamların haricinde insanların reklamınızı görmesi için herhangi bir ek uygulama ya da cihaza gerek duymadan gündelik hayatında reklamınıza maruz kalarak onları markanız hakkında kısa ve öz şekilde bilgi sahibi yapabilirsiniz.

Hızlı ve pratik olmasıyla birlikte Araç giydirme reklam tekniği birçok kullanıcı tarafından sürekli olarak kullanılarak olumlu feedback vermeye de devam ediyor.

Araç Giydirme kendi içerisinde bazı gruplara ve tekniklere ayrılıyor. Reklamveren’in tercihine göre araç bölgesel olarak kaplanılabilir. Örneğin; ön kaporta, arka bagaj kısmı veya aracın sadece yan kısımlarına reklam verilebilir. Komple Araç Giydirme ise aracın dış bölgesini tamamen kaplayarak oluşturulan reklam çeşidine denir. Genel olarak toplu taşıma araçları bu yöntemi tercih etmektedir.